8 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Tajlandia jest tak popularnym celem podróży i dlaczego ludzie, którzy tam podróżowali, zwykle zakochują się w tym kraju?  Zastanawiasz się nad kolejnym celem podróży i jesteś rozdarty między tym, czy wybrać się do Tajlandii, czy nie? Pozwólcie, że przedstawimy Wam 8 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

1. Bangkok

Bangkok to jedno z tych miast, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Bangkok jest pełen kontrastów, o przenikliwych zapachach, chaotyczny i gwarny, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, ze swoimi świątyniami, targami i drapaczami chmur, to miasto, które nigdy nie śpi. To jedno z najbardziej dynamicznych miast na świecie, w którym zawsze jest coś do zrobienia, niezależnie od pory dnia. W tym mieście nie sposób się nudzić niezależnie od tego, co się lubi robić. Poznaj atrakcje Bangkoku tutaj!

2. Dziedzictwo historyczne i kulturowe

Tajlandia ma starożytną kulturę, która pozostawiła po sobie ważną spuściznę. Ruiny jej starożytnych stolic, takich jak Sukhothai i Ayutthaya to tylko kilka przykładów bogactwa jej historycznego dziedzictwa. Udało się też zachować jej tożsamość, tradycje i bogatą kulturę. Najprawdopodobniej dlatego, że jest to jedyny kraj w tym rejonie, który nigdy nie został skolonizowany.

3. Wyspy i rajskie plaże

Pomimo faktu, że masowa turystyka zrujnowała niektóre z najlepszych miejsc, Tajlandia nadal posiada dużą liczbę wysp i rajskich plaż. Szczególnie lubię Ko Chang, Ko Kood, Surin Island, Ko Lanta, Ko Tarutao, Krabi, czy nawet Ko Phangan.

4. Północna Tajlandia

Chiang Mai, Pai, Chiang Rai i Złoty Trójkąt to niektóre miejsca, których nie można przegapić. Północna Tajlandia ze swoimi świątyniami, bogatą kulturą plemienną, której słynnym przykładem są kobiety żyrafy, fantastycznymi krajobrazami, górami dżunglami, wodospadami, trekkingami i przejażdżkami na słoniach itd jest unikatowym miejscem.

5. Podróżowanie po Tajlandii jest bardzo łatwe i bardzo tanie

Niewiele krajów na świecie oferuje tak wiele udogodnień, aby poruszać się po kraju, znaleźć dobre oferty noclegowe (nawet tego samego dnia na miejscu), zarezerwować tanie loty wewnętrzne lub wykonywać czynności, na które masz ochotę. Kraj jest dobrze przygotowany na przyjęcie każdego rodzaju turysty, od backpackera z najskromniejszym budżetem po tych, którzy szukają luksusu i ekskluzywności.

6. To idealny cel podróży do zwiedzania Azji Południowo-Wschodniej.

Położenie geograficzne Bangkoku i połączenia lotnicze sprawiają, że jest to najlepsza baza wypadowa do zwiedzania Azji Południowo-Wschodniej. Wiele tanich linii lotniczych łączy kraj z głównymi miejscami w Azji w bardzo dobrych cenach.

7. To raj dla kupujących.

Możesz przechadzać się po jednych z najbardziej luksusowych centrów handlowych na świecie, takich jak Siam Paragon, lub MBK, przetestować swoje umiejętności targowania się na rynkach ulicznych i nocnych, a jeśli jesteś w Bangkoku w weekend, zatracić się w Chatuchack, największym rynku na świeżym powietrzu w Azji Południowo-Wschodniej.

8. Tajskie jedzenie

Tajskie jedzenie jest jednym z najbardziej wykwintnych i delikatnych na świecie. W niewielu innych krajach można zjeść tak dobrze i tak tanio. Dobrze zjeść można zarówno w najbardziej ekskluzywnych restauracjach, jak i na ulicznych straganach, gdzie można zjeść za 5 złotych. Oprócz tajskiego jedzenia, kraj ten jest pełen doskonałych międzynarodowych restauracji. Oferta kulinarna jest przytłaczająca.