Kiedy powstały pierwsze hotele?

Różne rodzaje hoteli to wynalazek nowoczesności. Choć nie ma zgody co do pochodzenia hoteli, wiadomo, że istnieją one od ponad 2000 lat. Zapewnienie noclegu podróżnym było postrzegane jako wartość społeczna, zwłaszcza że motywacje podróżnych w starożytności miały charakter religijny.

Wraz z rozwojem handlu pojawiły się karczmy, które zapewniały nocleg tym, którzy przybywali do danego regionu z zamiarem kupna lub sprzedaży towarów. W niektórych przypadkach to klasztory lub właściciele ziemscy zapewniali noclegi, zwłaszcza gdy podróżnik był ważną osobą.

Jednak to właśnie od XIX wieku zaczął powstawać zalążek hotelarstwa. Szczególnie ze względu na pojawienie się nowych środków transportu, takich jak kolej. W rzeczywistości to sama kolej była właścicielem tych placówek na noclegi.

Dziś różnego rodzaju hotele i ich infrastruktura są ważna częścią gospodarki każdego kraju. Jest to jedno z najbardziej dochodowych zajęć, gdyż podróżowanie nigdy nie było tak łatwe jak obecnie.

Hotele wszystkich typów

Z założenia hotele są przestrzeniami zaprojektowanymi i wyposażonymi do przyjmowania ludzi poszukujących różnych stopnii komfortu. Ich podział na kategorie zależy od ilości i jakości usług oferowanych przez hotel.

Kategorie te mogą być według liczby gwiazdek (od zera do pięciu), według liter (od A do E), według klasy (od pierwszej do czwartej) itd. Tak więc stawki będą zależały od usług, liczby podróżnych i sezonu (wysokiego, średniego lub niskiego), w którym są odwiedzane.

Usługi mogą obejmować pojedyncze lub wspólne pokoje, z prywatną lub wspólną łazienką, czy dodatkowym łóżkiem. Dodatkowo mogą oferować telekomunikację (telefon, internet, wifi itp.), restaurację, basen, minibary czy ochronę. W dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość rodzajów hoteli, które zaspokoją wszystkie gusta.

Źródło: https://www.hoteleonline.pl