Rodzaje wyżywienia w hotelach

Wydaje się to oczywiste, ale jest wielu turystów, którzy są rozczarowani pod koniec swojej podróży z powodu zamieszania z „all inclusive”, z pełnym wyżywieniem i częściowym wyżywieniem. Tak więc, jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi zaletami posiadania wszystkiego w pakiecie wakacyjnym, oto kilka wyjaśnień, które pomogą ci wyjaśnić, kiedy pójdziesz do biura podróży.

Najbardziej podstawowym pojęciem, które musi znać podróżny szukający hotelu obejmującego coś więcej niż tylko nocleg, jest bed and breakfast. Hotele zazwyczaj mają harmonogram śniadań, w którym goście przebywający w bed and breakfast mogą zjeść śniadanie bez dodatkowych opłat. Jeśli zjeść śniadanie poza ustalonymi godzinami lub zamówisz coś, co nie jest dostępne w darmowym meny, znajdzie to odzwierciedlenie w rachunku. Jeśli wybierasz się nad polskie morze, polecamy zapoznanie się z tym artykułem – czy warto wykupić wczasy z wyżywieniem nad polskim morzem?

Śniadanie i obiadokolacja to kolejna z opcji. W tym przypadku śniadanie jest wliczone w cenę z takimi samymi warunkami jak w poprzednim opcji, do tego dochodzi  kolacja, z równoważnymi warunkami. Ta opcja jest bardzo wygodna, jeśli wiesz z całą pewnością, że co wieczór będziesz wracać do hotelu na kolację. Czasami istnieje możliwość zamiany kolacji na obiad, ale należy wyjaśnić tę kwestię z hotelem, zanim przyjmiemy ją za pewnik i wynajmiemy wyżywienie częściowe.

Pełne wyżywienie obejmuje śniadanie, lunch i kolację w hotelu. W ramach pewnych harmonogramów i ograniczeń, które miejsce zakwaterowania powinno określić w momencie zawierania umowy, ponieważ, o ile nie zaznaczono inaczej, cena nie obejmuje napojów alkoholowych.

Ten ostatni punkt jest bardzo ważny, ponieważ jest to główna różnica między pełnym wyżywieniem a all inclusive. Oznacza to, że ten ostatni punkt obejmuje posiłki (śniadanie, obiad i kolację), ale także wszystkie napoje w kawiarni i/lub barze, które mogą być spożywane poza porami posiłków i podczas posiłków, jak również przekąski lub bufet po godzinach na obiad i/lub przekąski. Prawdopodobnie nawet na tej ostatniej zasadzie all inclusive będą napoje, takie jak alkohole premium, które nie są objęte w pakiecie i będą wiązały się z dodatkową opłatą.