Czego nie robić w hotelu?

Jeżeli zamierzamy podróżować i zatrzymać się w hotelu, warto dowiedzieć się – lub przypomnieć sobie – czego nie robić, zarówno dla naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa naszych rzeczy, jak i dla zapewnienia jak najlepszego pobytu dla nas i osób z naszego otoczenia. Oto kilka wskazówek, czego nie robić w hotelu.

Nie umieszczaj napisu „sprzątanie pokoju”

W większości hoteli znajdziemy napis „Nie przeszkadzać” (bardzo przydatny i wskazany do umieszczenia, gdy jesteśmy w pokoju) oraz inną opcję informującą o „Sprzątaniu pokoju”. Tego ostatniego nigdy nie należy umieszczać na drzwiach, gdyż informujemy każdego, kto przechodzi przed naszym pokojem, że nikogo w nim nie ma, co stwarza ryzyko, że ktoś, kto nie pracuje w hotelu, może wykorzystać ten moment. Jeśli wychodzimy i chcemy aby pokój został wyczyszczony w tym czasie, lepiej powiadomić o tym telefonicznie, lub w recepcji.

Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na widoku

Pieniądze, biżuteria, czy wartościowe urządzenia elektroniczne nigdy nie powinny być pozostawione w pokoju w widocznym miejscu, gdy nas nie ma, dlatego większość hoteli posiada sejf.

Nie zabieraj rzeczy z pokoju ze sobą

Wszystko w pokoju jest przeznaczone do użytku. Istnieją przedmioty, takie jak środki higieny osobistej (szampon, kremy lub pasta do zębów), które są jednorazowego użytku i można je zabrać. Ale ręczniki, szlafroki, czy przedmioty dekoracyjne zdecydowanie nie należą do tej kategorii i nie wolni ich zabierać. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, co możemy zabrać, zawsze możemy zapytać, pamiętajmy też, że hotel posiada dane naszej karty i może automatycznie obciążyć nas, jeśli wykryje, że coś zabraliśmy. Jeśli hotel nie prosi o dane karty płatniczej, powinno być jasne, że nie wolno zabierać rzeczy z pokoju i opuszczenie hotelu bez płacenia jest karalne.

Nie należy przekraczać czasu wymeldowania

Jeśli czas wymeldowania jest o godzinie 12 (jak to zwykle bywa), musimy go przestrzegać. Jeśli potrzebujemy więcej czasu, zawsze warto zgłosić to wcześniej w recepcji i poprosić o późniejsze wymeldowanie. O ile hotel nie jest przepełniony, przynajmniej dodatkowa godzina jest bardzo możliwa bez konieczności dopłacania.

Nie myśl, że jesteś właścicielem części wspólnych

W naszym pokoju możemy swobodnie nosić skąpe ubrania, głośno rozmawiać, słuchać muzyki o optymalnej głośności lub robić, co tylko chcemy. W miejscach wspólnych, takich jak basen czy lobby, nie możemy zawłaszczać przestrzeni i musimy szanować tych, którzy są obok nas.

Nie wychodź z pokoju nago

Jakkolwiek oczywiste może wydawać się to zalecenie, nie powinniśmy wychodzić z pokoju nawet na chwilę bez ubrań.