Bułgaria to nie tylko miejsce na wygrzanie starych kości

Bułgaria jeszcze w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej kojarzona była jako miejsce, gdzie można spokojnie wypocząć w okolicach Morza Czarnego. Ostatnio moda na tego rodzaju wczasy wracają. Nie może być w tym nic dziwnego.

Bułgaria od pewnego czasu jest już członkiem Unii Europejskiej tak więc kraj rozwija się w dynamicznym tempie. To samo dzieje się z turystką, która jest jednym z filarów gospodarki Bułgarii. Najbardziej znanymi kurortami wypoczynkowymi w tym kraju są Warna oraz Burgas. Niemal każdy Polak, który pamięta jeszcze czasy poprzedniego ustroju jest w stanie je wymienić. Nie są to jednak jedyne miejsca, które warte są zwiedzenia.

W Bułgarii nie brakuje miast, które są jeszcze nie odkryte szerszej części turystów. Jednym jest na pewno Neseber. Jest miasto, które jest położone we wspaniałej scenerii na skalistym półwyspie. Dla wszystkich tych, którzy choć trochę interesują się kulturą bizantyjską odwiedzanie tych regionów na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Bułgaria przystąpiła do struktur Unii Europejskiej blisko sześć lat temu. Dzięki temu bułgarskie władze mają możliwości ubiegania się o dopłaty z funduszy europejskich. W konsekwencji tego wiele milionów euro idzie właśnie na poprawę warunków turystycznych. Inwestycje w nowe hotele oraz pensjonaty są już na porządku dziennym.

W dalszym ciągu Bułgaria jest krajem, w którym wszystkie usługi są nieco tańsze niż w Polsce. To sprawia, że kraj ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym. Wbrew pozorom Bułgaria to nie tylko miejsce idealne do spędzenia letniego urlopu. Można tutaj przyjechać również w okresie zimowym. Takie kurorty jak Pomporowo, Borowe czy też Bansko nie odbiegają tak bardzo standardom, które można spotkać w Austrii czy też Szwajcarii, czyli krajach, gdzie turystyka alpejska jest rozwinięta na najwyższym możliwym poziomie. Na razie jednak zalety bułgarskich gór są zbyt słabo rozpropagowane w Polsce by liczyć na prawdziwą inwazję polskich amatorów białego szaleństwa.

Albo możesz postawić też na urlop w Polsce i odwiedzić najlepsze zakątki w Kazimierzu na www.kazimierz24.pl.