Nietypowe rodzaje łóżek do sypialni

Jak mądrze wybierać hotele?

Łóżko do sypialni nie musi być wcale proste i zwyczajne. Istnieje wiele jego fantastycznych odmian, które w niczym nie przypominają klasycznych drewnianych stelaży przykrytych twardymi materacami. Do tych ciekawszych należą łóżka kontynentalne oraz tak zwane półkotapczany. Oba modele wymagają oczywiście szerszego i dokładniejszego omówienia.

Łoża kontynentalne są tak naprawdę połączeniem łóżek i materacy. Ich konstrukcje tworzone są przez te dwa elementy, które są ze sobą złączane. Na kontynentalne łóżko do sypialni przeważnie można się natknąć w ośrodkach noclegowych, czyli głównie w hotelach, rzadziej w pensjonatach bądź motelach. Od klasycznych łóżek różnią się przede wszystkim wielkością, gdyż są od nich znacznie wyższe. Takie meble do sypialni charakteryzuje również lepsza trwałość i ogólna wytrzymałość. Dzięki temu, że bez trudu wytrzymują nawet duże obciążenia, mogą gościć właśnie w hotelach, gdzie bez przerwy są intensywnie eksploatowane.

Drugi typ – półkotapczan. To już propozycja głównie dla ludzi młodych mieszkających w kawalerkach lub dążących do zaoszczędzenia miejsca w niewielkich mieszkaniu. Półkotapczan to naprawdę wyjątkowe łóżko do sypialni. Jego specjalistyczna konstrukcja pozwala je złożyć w każdej chwili. Jeżeli więc tapczan nie jest już używany, wystarczy zsunąć jego poszczególne elementy, aby na nowo zyskać sporo miejsca w sypialni. Po złożeniu półkotapczan zaczyna przypominać zwykły regał. Praktycznie nie zajmuje miejsca, a przy tym jest bardzo komfortowy w obsłudze. Półkotapczany składa się bowiem od razu z pościelą, której nie trzeba wcześniej ani ścielić, ani składać czy gdziekolwiek odkładać. Młodzi ludzie na pewno pokochają te praktyczne meble do sypialni. Coraz częściej stają się one głównym elementem wyposażenia kawalerek.

One thought on “Nietypowe rodzaje łóżek do sypialni

Comments are closed.