Letnie wakacje w Islandii – dlaczego warto?

Korzystniejsze warunki pogodowe i dostępność wielu atrakcyjnych krajobrazów sprawia, że islandzkie lato, trwające od czerwca do początku września, to wymarzona pora dla fotografów i turystów. Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie pieszo Islandii, najlepiej zrobić to w tym czasie. Także wybierając się w podróż samochodem lub rowerem wiele zyskamy, gdyż większość dróg powinna być przejezdna. Wynajem samochodu na Islandii to spory wydatek, na który warto jednak zaoszczędzić, by podróżować w komfortowych warunkach.

Wakacje w Islandii

Lato nie oznacza w tym kraju upałów, pogoda przypomina zmienny polski kwiecień, dlatego warto przygotować się odpowiednio przed wyjazdem i zabrać ciepłą, nieprzemakalną odzież oraz odpowiednie buty. Fotografowie zakochają się w islandzkich krajobrazach z powodu niezwykle krótkich nocy. Długa obecność słońca pozwala na spokojne operowanie światłem i oczekiwanie na przyrodnicze atrakcje.

A niezwykłych widoków jest na Islandii sporo. Wędrować można po lodowcu, wulkanach, przy wodospadach i po wybrzeżu. Na tym ostatnim warto wypatrywać wielorybów i maskonurów. Te egzotyczne i bardzo sympatyczne ptaki wyróżniają się dużymi, bocznie spłaszczonymi i jaskrawo ubarwionymi dziobami. Żyją w monogamicznych parach i wspólnie wychowują potomstwo. Ich gniazda można obserwować w wielkich koloniach na wybrzeżach morskich albo klifach wysp. Islandczycy bardzo cenią te zwierzęta i trudno im się dziwić, podziwiając ich uroczy wygląd.

Mała, lecz bardzo przyjazna dla turystów wyspa

Mała wyspa staje się coraz popularniejszym krajem dla turystów, dlatego noclegi na Islandii nie należą do najtańszych i liczba hoteli jest ograniczona. Jeśli szukamy tańszych wakacji nad wodą lub koniecznie nad morzem, to może warto wybrać jednak Polskę? Warto porównać obydwie oferty i odwiedzić np. regionalny portal GdyniaOnline.pl, na którym sprawdzimy cennik noclegów w Trójmieście oraz ciekawe atrakcje turystyczne nad polskim morzem. Jeśli jednak interesuje nas bardziej Islandia, to warto zarezerwować lot i pobyt w hotelu z wyprzedzeniem. Dobre zaplanowanie wakacji wciąż pozwoli uniknąć tłumów. Należy też pamiętać o dość wysokich z polskiej perspektywy cenach wynajmu auta, noclegów i atrakcji turystycznych. By nieco zaoszczędzić, można wybrać wrzesień, czyli końcówkę lata, na względnie tani urlop w Islandii. Zyskamy niezapomniane wspomnienia z tego wyjątkowego miejsca na Ziemi.