Najciekawsze atrakcje turystyczne Wielkopolski

Kórnik, Rogalin, Puszczykowo i Trzebaw w to cztery niepozorne miejscowości położone na terenie województwa wielkopolskiego. Niepozorne tylko do momentu, gdy nie odkryjemy bogactwa atrakcji turystycznych z których one słyną.

Co warto zwiedzić w Wielkopolsce?

W leżącym na Pojezierzu Wielkopolskim Kórniku, stoi pewien zamek. To dawna rezydencja Tytusa Działoszyńskiego w którym do dziś znajdują się zbiory pamiątek narodowych oraz księgozbiorów. Zresztą obecnie zamek ten tworzy Bibliotekę Kórnicką Polskiej Akademii Nauk. Znaleźć tu można m.in. manuskrypt „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz unikalne dzieła Jama Kochanowskiego. Z wizytą w Kórniku – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat tej wielkopolskiej wioski.

Innym obiektem historycznym na terenie Pojezierza jest późnobarokowy pałac w Rogalinie. Przed pierwszą wojną światową znajdowala się tutaj ogólnodostępna galeria sztuki polskiej. Obiekt słynie również z otaczających go wielu kilkusetletnich dębów. Ma uwagę zasługują także Krypta w Kościele św. Marcelina w Rogalinie, w której pochowany jest m.in. prezydent RP na uchodźstwie – Edward Raczyński.

Puszczykowo natomiast to Muzeum Arkadego Fiedlera, gdzie można zapoznać się z pamiątkami w wypraw podróżniczych tego słynnego podróżnika. Wśród eksponatów można spotkać no. wierne kopie posągów i głów z Wysp Wielkanocnych. Ostatnia z wymienionych wcześniej miejscowosci – Trzebaw, to przede wszystkim Park edukacyjno – rozrywkowy.

W parku tym znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli ze świata oraz modele owadów i innych historycznych ssaków w gigantycznej formie. Jest tutaj także ogród z żywymi Akpakami oraz lemurami, co niewątpliwie będzie nie lada atrakcją dla najmłodszych adeptów turystyki krajowej.